Magazyny autoryzowane na Platformie Żywnościowej

Rolnicy rozważający sprzedaż swojego zboża poprzez Platformę Żywnościową zapewne ucieszą się z informacji, że poszerza się lista lokalizacji, które uzyskały status magazynu autoryzowanego. Jak wynika z informacji zamieszczonych na TGE SA (odpowiedzialnej za funkcjonowanie Platformy) 18 marca br.,  w Systemie Magazynów Autoryzowanych znajdują się aktualnie:

  1. PZZ Stoisław
  2. Pomorskie Centrum Obsługi Rolnictwa Elewator Jabłowo
  3. ZZZ w Zamościu
  4. Magazyny ELEWARR Sp. z o.o. (Elewator Rzeszów, Elewator Krupiec, Elewator Lubycza,  Elewator Nowogród Bobrzański, Elewator Kępno, Elewator Gądki, Elewator Wąbrzeźno, Elewator Koronowo, Elewator Nowe Proboszczewice, Elewator Malbork, Elewator Pieniężno i Elewator Bartoszyce).

Warunkiem przystąpienia do handlu na Platformie Żywnościowej jest – po wcześniejszym podpisaniu umowy z Domem Maklerskim – umieszczenie oferowanego do sprzedaży towaru właśnie w magazynie autoryzowanym.

Mimo iż, handel zbożem na Platformie oficjalnie jest możliwy od 11 marca br., jak dotąd nie odnotowano żadnych transakcji. Póki co, nie ma bowiem żadnych ofert sprzedaży ziarna w tym kanale dystrybucji. Jak oceniają obserwatorzy rynku, handel zbożem poprzez Platformę prawdopodobnie ruszy dopiero po tegorocznych żniwach.

Sesje na Platformie Żywnościowej odbywają się w każdą środę w godzinach 8-13. Więcej informacji na ten temat można uzyskać poprzez www.tge.pl, zakładka Rynek rolny.