Marcin Gryn – fajnie, że są tacy studenci i tacy rolnicy

Marcin Gryn uczestniczył w Programie Wymiany organizowanym przez Polski Związek Producentów Roślin Zbożowych. Młody rolnik jest studentem czwartego roku warszawskiej SGGW. Na FB Koła Naukowego Rolników tej uczelni umieścił ostatnio ciekawy filmik o jego rolniczym świecie. Polecamy obejrzeć!
📌 Wspólnie z rodzicami prowadzę gospodarstwo rolne ukierunkowane na produkcję roślinną oraz usługi z nią związane.
📌 Nasza Zamojszczyzna słynie z pięknych krajobrazów i dobrych, lecz wymagających gleb, na których uprawiamy pszenicę, rzepak, kukurydzę i kalafiory. Ze względu na rzeźbę terenu, a także specyfikę gleb, w moim regionie najlepiej sprawdza się uprawa bezpłużna. W dużej mierze pracujemy na sprzęcie własnej konstrukcji, który stale staramy się ulepszać. Robimy to w oparciu o doświadczenia, które prowadzę z uprawą bezorkową całopowierzchniową, technologią strip-till oraz nawożenia wgłębnego. Sprawia to, że gospodarstwo ciągle się rozwija!
📌 Rolnictwo to dla mnie nie tylko praca, ale również pasja i styl życia. Stanowi ogromne źródło satysfakcji oraz daje okazję do realizacji hobby, jakim jest fotografowanie przyrody i prac w gospodarstwie.
📌 Kocham podróżować, szczególnie w tereny godne uwagi pod kątem rolnictwa. W 2019 roku uczestniczyłem w Programie Wymiany Młodych Rolników Polska – Texas organizowanym, przez Polski Związek Producentów Roślin Zbożowych wraz z Texas A&M University. Dzięki temu zwiedziłem największy stan USA 🇺🇸, pracowałem na farmie w Texasie, spotkałem wielu wspaniałych, serdecznych ludzi czy też poznałem tajniki funkcjonowania olbrzymich gospodarstw. Miałem również okazję poczuć się jak prawdziwy „Cowboy!” 🤠 oraz „Strażnik Texasu” ⭐️
‼️ Gorąco polecam każdemu udział w programie, gdyż nie da się tej przygody opisać słowami, to trzeba po prostu przeżyć!
🎬 W załączonym nagraniu, krótkie podsumowanie, jak wygląda „mój rolniczy świat” 😉
Zachęcamy też do obejrzenia relacji z jednej z sesji konferencji Narodowe Wyzwania w Rolnictwie, organizowanej przez redakcję Farmera, także z udziałem Marcina Gryna!