Będzie nowy port zbożowy!

PZPRZ od lat zabiegał o uruchomienie portu zbożowego z prawdziwego zdarzenia. Wychodzi na to, że wreszcie do decydentów dotarło, jak ważny był to postulat!

19 lipca br., Rada Ministrów przyjęła uchwałę w sprawie terminala produktów rolno-spożywczych, przedłożoną przez ministra infrastruktury.

Rada Ministrów uznaje za zasadne zlokalizowanie w Porcie Gdańsk terminala produktów rolno-spożywczych w szczególności zboża. Rozwiązanie to wniesie wkład w zapewnienie bezpieczeństwa państwa, w szczególności bezpieczeństwa żywnościowego Polski, a także całej społeczności międzynarodowej.

Lokalizacja terminala produktów rolno-spożywczych w Porcie Gdańsk realizuje założenia „Strategii Bezpieczeństwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej” i będzie działać w celu zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego. Jest to istotny element bezpieczeństwa państwa, biorąc pod uwagę aktualną sytuację geopolityczną, spowodowaną konfliktem zbrojnym na Ukrainie.

https://www.gov.pl/web/premier/uchwala-w-sprawie-terminala-produktow-rolno-spozywczych?fbclid=IwAR1JUjS46xQboHzQxNMTRv46lZMviXZBtZ1fG0FbrjojSwtOUTipvxBIjys