Nie będzie zmian w ustawie o biopaliwach! Producenci rzepaku mogą spać spokojnie!

Udało się! Na początku września PZPRZ występował do Premiera Mateusza Morawieckiego z pismem o odrzucenie planowanych zmian w ustawie o o biokomponentach i biopaliwach ciekłych. Jak wynika z komunikatu wicepremiera Henryka Kowalczyka w tej sprawie – planowanych zmian nie będzie!

Poniżej komunikat Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w tej sprawie:

„Jak poinformował Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w związku z rezygnacją z nowelizacji przepisów w zakresie biopaliw i biokomponentów, prace w sejmie nad przyjętym przez Radę Ministrów projektem zmiany ustawy nie będą dalej prowadzone.

Decyzja jest podyktowana opinią środowisk rolniczych, które bardzo mocno zabiegały o to, żeby nie następowała proponowana redukcja maksymalnej zawartości biokomponentu w paliwie do 60 czy nawet 75 proc.

Po wielu spotkaniach z przedstawicielami przemysłu paliwowego i środowisk rolniczych resort podjął decyzję o pozostawieniu zawartości biokomponentu w paliwie na dotychczasowym poziomie.

Tym samym producenci rzepaku, którzy obawiali się niekorzystnego wpływu nowelizacji ustawy na ceny rzepaku, nie będą już mieli powodów do takich obaw.”

Źródło: https://www.gov.pl/web/rolnictwo/rezygnacja-ze-zmiany-przepisow-dotyczacych-biopaliw