pieczywopelnoziarniste.pl

Wydarzenia 2013

XI Warszawskie Święto Chleba 6 września 2013 r.
Dożynki Prezydenckie w Spale 14-15 września 2013 r.


Po raz pierwszy Dożynki prezydenckie zostały zorganizowane w Spale w 1927 roku przez Ignacego Mościckiego. Impreza ma więc już 86 lat. Do przedwojennej tradycji w 2000 roku powrócił Prezydent Aleksander Kwaśniewski i od tej pory impreza jest kontynuowana przez kolejnych Prezydentów RP.XX Krajowa Wystawa Rolnicza w Częstochowie 31.08-01.09.2013 r.


Krajowa Wystawa Rolnicza w Częstochowie to jedna z największych tego rodzaju imprez w kraju. Co roku swój dorobek prezentuje tu ponad 400 wystawców. Są wśród nich wiodący producenci maszyn i urządzeń rolniczych, środków ochrony roślin, pasz i nawozów oraz przedstawiciele instytutów branżowych resortu rolnictwa. Każdego roku imprezę odwiedza ok. 80 tys. osób. Na wystawach było można dowiedzieć się o osiągnięciach polskiej nauki i zapoznać się z możliwością wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Swoje stanowiska miały także instytucje rządowe i agencje rolnicze. Corocznymi atrakcjami wystawy są sekcje branżowe – targi nasienne, paszowe czy pszczelarskie. W tym roku odbył się też Festiwal Produktów Tradycyjnych i Lokalnych. Wystawie towarzyszyły kiermasze rolnictwa ekologicznego, kwiatów i krzewów ozdobnych i produktów rolno-spożywczych. Krajowa Wystawa Rolnicza w Częstochowie towarzyszy obchodom jasnogórskich dożynek od ponad dwudziestu jeden lat. Od kilkunastu równolegle odbywają się też Dni Europejskiej Kultury Ludowej. W ramach tej imprezy odbywają się m.in. targi sztuki ludowej, wernisaże i wystawy ludowych artystów.Wyjazd Członków Polskiego Związku Producentów Roślin Zbożowych do Francji 2013 r.


Po raz pierwszy Dożynki prezydenckie zostały zorganizowane w Spale w 1927 roku przez Ignacego Mościckiego. Impreza ma więc już 86 lat. Do przedwojennej tradycji w 2000 roku powrócił Prezydent Aleksander Kwaśniewski i od tej pory impreza jest kontynuowana przez kolejnych Prezydentów RP.

Sprawozdanie z wyjazdu do Francji

Szkoła Paryż

Notatka ze spotkania

Copyright © 2015-2023 pieczywopelnoziarniste.pl